UDSTILLINGSRESULTATER FiFe

Show results FiFe

 

                                                     DK Kirstejns Odihambo BlueDane

                 Class / Place                

Class

Judge

Judgment

Title

Class 12 – Kitten ( 3- 6 mdr.):

 

 

 

 

Malmø 20. April 2013

12

Sabrine Drieling D

EX 1 BIV NOM

 

Malmø 21. April 2013

12

Fabio Brambilla IT

EX 2

 

Class 11 – Kitten ( 6 - 10 mdr.):

 

Nr. Åby 22. juni 2013

11

Martti Peltonen S

EX 1

 

Nr. Åby 22. juni 2013

11

Louis Coste F

EX 1

 

Børkop  27. Juli 2013

11

Martti Peltonen S

EX 1

 

Class 9 - Open

 

Aalborg 26 & 27 oktober 2013 World Show

9

Gianfranco Mantovani IT

CAC

 

 

 

 

                                            Romanenkos Achimov Kirstejn

                 Class / Place                

Class

Judge

Judgment

Title

Class 10 – Kastrat:

 

 

 

 

Aalborg 26 & 27 oktober 2013 World Show

10

Gianfranco Mantovani IT

CAP BIV NOM

 

 

 

 

                                                     DK Kirstejns Maxine BlueDane

                 Class / Place                

Class

Judge

Judgment

Title

Class 12 – Kitten ( 3- 6 mdr.):

 

 

 

 

Fredericia 1. April 2012

12

Vera Vasilieva RUS

EX 1 BIV NOM

 

Malmø 14. April 2012

12

Martti Peltonen S

EX 1 BIV NOM BIS

 

Malmø 15. April 2012

12

Thea Friscovec SLO

EX 1 BIV NOM

 

Frederiks 22. April 2012

12

Charles Spiker NL

EX 1 BIV NOM BIS

 

Class 11 – Kitten ( 6 - 10 mdr.):

 

Trelleborg 2. Juni 2012

11

Charles Spiker NL

EX 1 NOM BIS

 

Trelleborg 3. Juni 2012

11

 Alexy Shchukin NL

EX 1

 

Vrå 16. Juni 2012

11

Marie Westerlund S

EX 1

 

Vrå 17. Juni 2012

11

Steph Bruin NL

EX 1

 

Dragør 4. August 2012

11

Minna Krogh DK

EX 1 NOM BIS

 

Flensborg 18. August 2012

11

Alexy Shchukin NL

EX 1

 

Flensborg 19. August 2012

11

Martein Taussen ISL

EX 1 NOM

 

Class 9 - Open

 

Årslev 20 oktober 2013

9

Jørgen Billing DK

CAC

 

 

 

GIC & SGC (TICA) Kirstejns Juvela Bluedane JW

                 Class / Place                

Class

Judge

Judgment

Titel

Class 12 – Kitten ( 3- 6 mdr.):

 

 

 

 

Årslev 17. oktober 2009

12

Marianne Roth DK

EX 1

 

Vejen 16. januar 2010

12

Vera Vasilieva RUS

EX 1 NOM

 

Vejen 17. januar 2010

12

Elena Noskova RUS

EX 1 BIV-T

 

Class 11 – Kitten ( 6 - 10 mdr.):

 

Køge 23. januar 2010

11

Martti Peltonen  S

EX 1 NOM

 

Grømitz 28. marts 2010

11

Satu Hæmælainen FIN

EX 1 BIV NOM

 

Grømitz 29. marts 2010

11

Eric Reijers CZ

EX 1 BIV NOM

 

Malmø 10. april 2010

11

Francoise Millcent  F

EX 1 NOM BIS

 

Malmø 11. april 2010

11

Jaana Jyrkinen FIN

EX 1 BIV-T NOM BIS

 

Snejbjerg 24. april 2010

11

Marianne Roth DK

EX 1 BIV-T NOM BIS

 

Sorø 9. maj 2010

11

Mira Fonsèn FIN

EX 1 BIV-T NOM BIS

 

Hamburg 15. maj 2010

11

Martein Taussen ISL

EX 1 BIV-T NOM BIS

JW

Hamburg 16. maj 2010

11

Gina Grob LT

EX 1 NOM

 

Class 9 - Open

 

Billund 26. juni 2010

9

Ad de Bruin NL

CAC NOM BOX

 

Brejning 24. juli 2010

9

Lone Lund DK

CAC

 

Næstved 26 september

9

Marianne Roth

CAC

CH

Class 7  Champion:

 

Neustadt/Holstein 9 oktober 2010

7

Hanne Sofie Sneum DK

CACIB BIV

 

Neustadt/Holstein 10 oktober 2010

7

Marek Chadaj PL

CACIB

 

Kolding 16 oktober 2010

7

Martti Peltonen S

CACIB

IC

Class 5 International Champion:

 

Køge 22. Januar 2011

5

Minna Krogh DK

CAGCIB

 

Kolding 22. Oktober 2011

5

Jørgen Billing DK

CAGCIB

 

Køge 28. Januar 2012

5

Thea Friscovec SLO

CAGCIB NOM

 

Malmø 14. April 2012

5

Martti Peltonen S

CAGCIB

 

Malmø 15. April 2012

5

Thea Friscovec SLO

EX 2

 

Dragør 4. August 2012

5

Minna Krogh DK

CAGCIB

 

Flensborg 18. August 2012

5

Alexy Shchukin NL

CAGCIB

GIC

Class 3 Grand International Champion:

 

Flensborg 19. August 2012

3

Martein Taussen ISL

CACS

 

Nr. Åby 22. juni 2013

3

Martti Peltonen S

CACS

 

Brejning 20. juli 2013

3

Martti Peltonen S

CACS

 

World Show Aalborg 26 & 27 Oktober 2013 

3

Gianfranco Mantovani IT

EX 3

 

 

 

 

 

 

Knirke showresults

Miacis Showresults

Potamia Showresults

Bailie showresults

Trunte showresults

Maxi Showresults Fertil

Pippi Showresults

Galia Showresults

Buddha Showresults

Content

Index

Nushka showresults

Maxi Showresults Kastrat